Článek

Eddy Leppens vítězem poháru Belgie - Hooglede

Publikoval Administrator 18.05. 2015 11:29:33
Kategorie : Belgie

Ve famozní formě letos hraje na domácích turnajích Eddy Leppens. Poté, co v této sezoně vyhrál v Belgii čtyři z celkem peti žebříčkových turnajů, v lednu přidal konečně národní titul mistra Belgie v trojbandu a o uplynulém víkendu nenašel rovněž na Poháru Belgie  přemožitele.

Tohoto tradičního turnaje se účastní 32 nejlepších hráčů podle žebříčku a hraje se okamžitě KO systémem. Hraje se systémem setů, což již dnes můžeme vidět velmi zřídka.

Už mezi posledními 32 se s turnajem rozloučil obhájce titulu Eddy Merckx, když podlehl Forthommovi 2:1 na sety. Ostatní favortii se v turnaji drželi. Překvapením turnaje byl výkony Ronny Brantse. Ten vyřadil v 16 Philipooma, ve čtvrtfinále Forthomma 3:1 na sety. Až v semifinále prohrál s Caudronem, který mu v 5. rozhodujícím setu za stavu 8:3 pro Brantse zápas dohrál sérií 12. Ve čtvrtfinále se v turnaji neskutečně zachránil Leppens. Ve čtvrtém setu nedal soupeř Spoormans za stavu 14:9 mečbol a Leppens set dohrál sérií 6. V pátém setu pak Eddy kraloval a vyhrál 15:2 na 4 náběhy. V semifinále pak Leppens rozjel van Havereho 3:0 na sety s průměrem 2,142. Vše se tedy schylovalo k finále Leppens vs. Caudron.

Finále to bylo od začátku plné sérií, skore se přelévalo ze strany na stranu a diváci byli neustále v napětí. První set vyhrál Leppens 15:11 na 6 náběhů. Ve druhém setu vedl Leppens 8:4, Caudron přišel dohrál 11 karamboly. Hráči šli na pauzu. Po ní přišel Leppens a zahrál set na drc ! Ve čtvrtém setu se Caudron zachraňuje, když si set rozdělí do dvou náběhů, začne 8, skončí 7. Až pátý set byl trochu "slabší". Caudron nedal úvodní pozici a toho tak rozhodilo, že nakonec podlehl Leppensovi 15:9 na 8 náběhů. Leppens průměr 2,619, Caudron 2,429 !

Eddy Leppens tak po dlouhých 22 letech získal pohár Belgie. Naposledy se mu to povedlo v roce 1993, když porazil Ludo Dielise. Důležitější ale pro něj je, že tato sezonu mu ukázala, že může vyhrávat turnaje a nikdo do něj nebude narážet, že je to hráč, který nikdy nic nevyhrál. Možná mu o uplynulém víkendu pomohl i fakt, že se nedávno stal v Rosmalenu poprvé mistrem Evropy v týmech :)