Článek

Dong Koong Kang vítězem LG U-Plus Cup 3-Cushion Masters


Publikoval Administrator 12.11. 2015 21:18:02
Kategorie : Korea Turnaje pro pozvané

VcelkuDong-Koong KANG překvapivým vítězem LG U-Plus Cup 3-Cushion Masters se stal domácí Dong Koong Kang. Tento 35-letý Korejec, který v poslední době na mezinárodní scéně příliš nezářil, dokázal během turnaje překonat zdravotní trable (silné bolesti břicha) a po přesvědčivém postupu ze skupiny v semifinále i finále otočil nepříznivě se vyvíjející zápasy s Blomdahlem a Jaspersem.

Po éře Agipi je telekomunikační firma LG U-Plus zatím největším sponzorem trojbandového turnaje. Rozpočet turnaje okolo 110 milionů korejských wonů (cca 88 tisíc €), z toho celých 80 milionů šlo na price-money (64 tisíc €). Turnaj se navíc hrál v obchodním centru za účelem co největší propagace již tak v Korei populárního trojbandového kulečníku. Turnaj živě vysílala korejská kulečníková televize BilliardsTV a samozřejmě Kozoom. Zajímavostí bylo, že se hrálo na Evropě neznámém sukně značky Tamini, které doposud nebylo použito na žádném mezinárodním turnaji. Že by další hráč na poli kulečníkových suken ?

Celkem 16 hráčů zasáhlo do tohoto turnaje. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po čtyřech. Postup do semifinále si zajistil pouze vítěz skupiny. Hrálo se do 35 karambolů.

Skupinu A vcelku jasně ovládl Torbjorn Blomdahl. Poté, co porazil Vietnamce Nquyena a domácího Kim Jae-Guena mu stačila i remíza se Španělem Danielem Sanchezem. Výkon, v Korei populárního, Sancheze byl jistým zklamáním. Možná si dost rychle nedokázal zvyknout na vcelku hlučné prostředí a tím pádem nebylo jeho soustředění na takové úrovni jakou by potřeboval.

Skupina B byla celkem zamotaná. Až poslední kolo rozhodlo o vítězi skupiny. V něm Frédéric Caudron doslova roznesl aktuálního mistra světa Sung-Won Choie v poměru 35:8 na 8 náběhů a jasně si řekl o své postupové místo. Caudron zakončil skupinu se čtyřmi body a průměrem přes 2. Ostatní korejští soupeři se seřadili podle jejich genenrálního průměru, protože všichni měli tři body.

Ve skupině C od začátku řádil Dick Jaspers. Jaspers sice prohrál ve svém úvodním zápase s domácím Hyung Kon Kimem už 18:3, pak ale sérií 13 svého soupeře dotáhl, v druhé polovině zápasu přidal další sérii 10 a zápas nakonec vyhrál v poměru 35:28 na 13 náběhů. Druhý zápas s Turkem Sayginerem byl rovněž spektakulární. Jaspers jako první zápas dohrál. Na 35 bodů potřeboval 17 náběhů, v zápase znovu zahrál sérii přes 10, tentokrát 11. Sayginerovi se ale málem zápas povedl zremizovat. Semih postupně přidával body na své konto až se dostal na 15. 16-tý karambol bohužel díky tuži vynechal a Jaspers si připsal další dva body do tabulky. V posledním zápase s domácím Heo mohl Jaspers své postupové naděje ztratit, v případě výhry Korejce by postupoval právě on. Heo ale zápas vůbec nezvládl a Jaspers v poklidu dohrál znovu na 17 náběhů. Heo pak sice z dohrávky mohl zápas zremizovat, ale namísto 19 udělal "pouze" 10. Jaspers tedy vyhrál skupinu C s generálním průměrem 2,234.

Čistě korejská skupina D přinesla jasnou výhru Dong Koong Kanga. Kang sice po svém prvním vítězném a překrásném zápase nad Jae-Ho Cho v poměru 35:28 na 12 náběhů musel být hospitalizován díky silným bolestem břicha. A i když se úplně nepřišlo na přičinu jeho bolestí, Kang odmítl z turnaje odstoupit. A dobře udělal :). V dalších zápasech si poradil s Hwangem a Seeem a zajistil si postup do semifinále.

Hráči byli do semifinále seřazeni dle bodů a generálního průměru. Nejlépe na tom tedy byl Jaspers následovaný Kangem, Blomdahlem a Caudronem.

Jako první tedy proti sobě nastoupili Jaspers s Caudronem. Začátek zápasu byl velmi nervozní. V šestém náběhu bylo skore 5:3 pro Caudrona. Skore bylo až do 13. náběhu vyrovnané, pak Jaspers odskočil sérií sedm na 28 ku 19. Caudron se ale nevzdal a zápas otočil na stav 35:33. Japers ale potřetí v zápase vytáhl sérii 7 a zápas vyhrál.

Druhé semifinále vypadalo naprosto jednoznačně. Blomdahl měl na 13 náběhů 31, Kang pouze 16. Pak ale přišel naprostý kolaps Švéda a na dalších osm náběhů udělal pouze 3 kvarty. Naproti tomu Kang na stejných osm náběhů udělal 24 bodů a zápas dokonale otočil.

Start do finálového zápasu měl lepší domácí Kang. Na 5 náběhů měl 14 bodů. Jaspers ale zápas ze stavu 14:7 otočil také díky sériím 9 a 7 na stav 14:24 v 10. náběhu. A vše začínalo vypadat na jeho jasné vítězství. O dva náběhy více ale bylo skore znovu ve prospěch Kanga. Sériemi 3 a 12 zápas otočil na 29:25. Jaspers se už ale do vedení nedostal. A i když se dokázal v 15. náběhu dotáhnout na rozdíl jednoho bodu 34:33, zvrátit zápas se mu nepovedlo. Možná i trochu smůly měl Dick Jaspers, jistě svou roli sehrálo i obrovské napětí. Přeci jenom každý den hráči nehrají o 40 tisíc €. Kang nakonec zápas v 18. náběhu třemi dohrál. Jaspers potřeboval z dohrávky sedm na remízu, po zahrání druhého karambolu se mu postavila obtížná pozice, kterou vynechal.

Dong Koong Kang si tak připsal své druhé velké vítězství na mezinárodní scéně. Poté, co v roce 2013 ovládl domácí World cup v Guri, připisuje si do své sbírky vítězství na historicky prvním LG U-Plus Cup 3-Cushion Masters. K tomu si navíc přilepší o 50 milionů korejských wonů. Druhý Jaspers znovu zahrál nejvyšší generální průměr z turnaje, který měl hodnotu 2,143. Bohužel na výhru to nestačilo. Jaspers si odnese celkem 8 tisíc €. Třetí Caudron s Blomdahlem obrdží 4 tisíce €. Všichni semifinalisté ještě obdrží 2400 € za vítězství ve skupině. Nejlepší zápas předvedl Caudron 35 na 8 náběhů, nejvyšší sérii 15 zahrál Sayginer.

Otázkou zůstává, zda firma LG U-Plus bude v těchto turnajích pro pozvané pokračovat. Možná se dočkáme, jak řekl Dick Jaspers po finálovém zápase, nové éry profesionálního trojbandu.

Výsledky zápasů

Fotogalerie

Videogalerie na KozoomFinálový zápas

Další zápasy:

Daniel Sanchez - Jae-Guen Kim

Frédéric Caudron - Lee Chung Bok

Semih Sayginer - Jung-Han Heo

Jae-Ho Cho - Dong-Kong Kang

Torbjorn Blomdahl - Jae-Guen Kim

Semih Sayginer- Dick Jaspers

Jae-Ho Cho - Hyun-Minh Seo

Torbjorn Blomdahl - Daniel Sanchez

Frédéric Caudron - Sung-Won Choi

Dick Jaspers - Jung-Han HeoTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Květen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Zápasy tohoto dne:

02. 05. 2023 17.hod - 10.kolo
Žižkov 3B MS 11:7 BC LakoPlast 3B MS
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
02. 5. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. BC LakoPlast 3B MS
publikoval Administrator

12. 4. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. Strahov Diablos 3B MS
publikoval Administrator

08. 4. 2023 14 hod.
Žižkov 3B C vs. SK Billard Centrum Praha 3B B
publikoval Administrator

03. 4. 2023 17 hod.
BK Most 3B B MS vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde