Článek

Mezinárodní školení rozhodčích v Praze


Publikoval Administrator 3.04. 2022 17:42:32
Kategorie : Klub ČMBS Tréninkové kempy

V sobotu 2. dubna proběhlo v Praze na Žižkově školení rozhodčích za účasti 12-ti zástupců ze čtyř členských zemí evropské billiardové federace (CEB). Akci se povedlo uspořádat po dvou letech odkladů. Původní termín byl plánován na 4. dubna v roce 2020.Hlavním záměrem CEBu pro pořadatelství tohoto školení je rozšířit počet federací, které disponují národní strukturou rozhodčích. Školení vedl viceprezident CEB Carlos Borrell, pověřený vedením rozhodcovského stavu CEB. Školení bylo rozděleno do dvou částí. V první teoretické části pan Borrell interpretoval představu CEB o tom, jak by rozhodcovská struktura měla v národních federacích vypadat. Poté se probíraly zejména pravidla pro rozhodčí CEB. Bylo ku příkladu poukazováno na nejčastější nešvary ze strany rozhodčích, které nemají oporu v pravidlech. V odpolední praktické části si účastníci vyzkoušeli samotné soudcování. Důraz byl kladen na správné soudcování americké série, kádrové hry na čáře a trojbandu. Pan Borrell poté hodnotil výkony jednotlivých účastníků a upozorňoval je na chyby. Naše federace byla zastoupena sedmi zástupci a to konkrétně:

Tomáš Novák | TJ Sokol Žižkov

Jiří Štěpánek | BC Kladno

Pavel Szczeponek | BC Bohumín

Jiří Dostál | BC LakoPlast Trmice

Vlastislav Tauterman | BC LakoPlast Trmice

Lukáš Šimíček | BC Ostrava

Jiří John | Billiárový klub Orlice 1996Původně se měli účastnit čtyři zástupci z Portugalska. Nakonec však vlivem zdravotních důvodů dorazili pouze dva. Dva zástupce vyslala dánská federace a jeden zástupce byl z norské federace. 

Dále se školení účastnili čtyři přísedící z komise rozhodčích sekce karambol. Konkrétně Vladimír Burian, Radek Starý, Ladislav Poláček a Michal Vrba. Vzhledem k tomu, že sekce karambol ČMBS během covidové pauzy nezahálela, tak je velmi pravděpodobné, že se v blízké budoucnosti dočkáme českých rozhodčích s akreditací CEB. 

Povedlo se ustanovit komisi rozhodčích, proběhly a budou probíhat regionální školení rozhodčích, byly vydány nová pravidla, které vycházejí z pravidel CEB, vedeme evidenci rozhodčích jednotlivých mistrovských zápasů. Dovolte mi jménem ČMBS poděkovat CEB za možnost toto školení v naší zemi uspořádat. Kontakt na mezinárodní scéně je vždy obohacující. Velké díky rovněž patří našim nominovaným zástupcům. Prokázali, že jsou připraveni se ucházet o statut rozhodčí CEB. 

Libor Bača
Fotogalerie školení

  Twitter
RSS kanál Twitteru
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červenec 2022>>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2022 17 hod.
BC Kladno 3B MS B vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator

09. 4. 2022 11 hod.
Žižkov 3B C vs. Billiard club Kladno 3B B
publikoval Administrator

09. 4. 2022 16 hod.
SK Billard Centrum Praha 3B B vs. Žižkov 3B C
publikoval Administrator

03. 4. 2022 11 hod.
TJ Sokol Plzeň B vs. Žižkov B
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde