Článek

Klompenhouwer obhájila světový titul


Publikoval Administrator 27.08. 2016 19:33:29
Kategorie : Ženský kulečník

Holanďanka Therese Klompenhouwer potvrdila roli favoritky a obhájila světový titul v trojbandu žen. Na šampionátu, který se odehrál v korejském Guri, nenašla přemožitelku. Ve finále sice proti domácí Mee Rae Lee nezvládla koncovku zápasu, v rozstřelu ale dokázala svou soupeřku přemoci.

Celkem 16 hráček se účastnilo šestého ženského světového šampionátu. Pole účastnic bylo v podstatě evropsko / asijské. Pouze jedna účastnice reprezentovala americký kontinent. Zastoupení na šampionátu měla i naše federace. Ireně Hambálkové ale vůbec nepřál los. Ve čtyřčlenné skupině měla trojnásobnou šampionku Japonku Orie Hida a současnou nejlepší ženu Klompenhouwer.

Ze čtyř skupin postupovali první dvě hráčky do čtvrtfinále. Hrálo se do 25 bodů. Jak již bylo zmíněno, postup Ireny byl v oblasti sci-fi. Klompenhouwer hned v prvním zápase nedala naší hráčce šanci a zápas zahrála na 20 náběhů. V dalším zápase po boji Irena nestačila na Dánku Mortensen, když prohrála o tři body. Poslední zápas s Japonkou Hida se také Ireně nepovedl a turnaj pro ni skončil ve skupinové části. Na jejím výkonu se jistě podepsal časový posun, odlišné herní podmínky. Ale i tak si myslím, že Irena se svým výkonem spokojena nebude.

Ze skupiny A suverénně postoupily Klompenhouwer a Hida. Ze zbývajících skupin do čtvrtfinále postoupily korejské a japonské hráčky. Pouze Klompenhouwer zachraňovala evropskou školu.

Čtvrtfinále turnaje nepřineslo žádné překvapení. Pozoruhodná je ale úroveň hráček. Nejhorší průměr na postup byl přes 0,700. Je vidět ohromné zlepšení zejména asijských hráček.

Semifinále svedlo proti sobě stejně jako ve skupině dvě největší favoritky turnaje Klompenhouwer a Hidu. I přes dobrý začátek Holanďanky se dokázala Japonka dotáhnout na vyrovnané skore. Klompenhouwer ale hned kontrovala sedmi a zápas dohrála v 19. náběhu. Vyřazovací část se hrála do 30 bodů. Druhé semifinále ovládlo překvapení turnaje dvacetiletá domácí Mee Rae Lee, pro kterou to byla premiéra na mezinárodním turnaji. Lee porazila rovněž po skvělém výkonu Japonku Nishimoto v poměru 30:19 na 28 náběhů.

Finále měla jednoznačnou favoritku v podobě Theresy Klompenhouwer. I průběh zápasu tomuto faktu napovídal. Holandská hráčka vedla již 26:16 a vše vypadalo na jasnou obhajobu titulu. Pak ale přišel naprostý výpadek. Therese udělala jediný bod za sedm náběhů, čehož domácí hráčka dokonale využila. Malými sériemi se vrátila zpět do zápasu a dokoce mohla zápas v 39. náběhu rozhodnout, když nedala čtvrtý, poslední bod zápasu. Vtom momentu by se z ní stala světová šampionka. Vynechala o kouli strk dlouhý-dlouhý-krátký. Vtom momentu už nemohla Therese na nic čekat a naštěstí pro ni zápas jako první ve 41. náběhu dohrála. Korejce ale chyběl jeden bod na remízu, který bez problémů zahrála. Šlo se do rozstřelu. Stejně jako v partii začínala Therese a zahrála dva body. Lee nezvládla obrovský tlak a nedala hned úvodní pozici.

Therese Klompenhouwer tak dokázala obhájit svoji pozici na světovém trůnu a k šesti evropským titulům přidala druhý světový. Titul si jednoznačně zaslouží. Její výkonnost je ještě o úroveň výše než na které se nacházejí její asijské soupeřky. Therese zaznamenala generální průměr 1,112, zahrála nejlepší partii 25 / 15 a dosáhla také nejvyšší série turnaje 7. Druhé místo domácí Mee Rae Lee je opravdou budoucností ženského trojbandu. A to doslova. Její první jméno Mee znamená v korejštině budoucnost. Lee měla na turnaj nasazen průměr 0,482. Šampionát zakončila s průměrem 0,825. Lepší byla pouze Klompenhouwer a třetí velezkušená Orie Hida, která dosáhla GP 0,881.

Ženské světové šampionáty se hrají pravidelně co dva roky. Nicméně další je naplánován již na další rok 2017 do belgického Halle-Zoersel.

Výsledky turnaje

Konečné pořadí

Fotogalerie turnaje

Videogalerie turnajeTrojband v korejském Guri pokračuje. V pondělí začíná další turnaj světové série.     Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
02. 5. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. BC LakoPlast 3B MS
publikoval Administrator

12. 4. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. Strahov Diablos 3B MS
publikoval Administrator

08. 4. 2023 14 hod.
Žižkov 3B C vs. SK Billard Centrum Praha 3B B
publikoval Administrator

03. 4. 2023 17 hod.
BK Most 3B B MS vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde