Článek

Odstartovala nová sezona !


Publikoval Administrator 10.09. 2017 17:18:20
Kategorie : ČMBS

Včerejším dnem odstartovala nová sezona sekce karambol Českomoravského billiardového svazu. Co přinese ? Pojďme se na ni podívat v souhrnném článku.

Do nové sportovní sezony 2017/2018 vstupuje sekce karambol s novým vedením. Na červnové Valné hromadě si zástupci klubů zvolili staronového prezidenta svazu a sekce Aleše Šlambora, viceprezidenta Libora Baču, ambasadora trojbandu Štěpána Kohouta a ambasadora technických disciplín Jana Dvořáčka. Nove vedení je zvoleno na pětileté funkční období. Přejeme našim zástupců ve svých funkcích mnoho zdaru. 

Závodní stůl

Nejenom změnu pojmenování stolu, na kterém se odehrávají všechny významné světové akce, si připravilo nové vedení sekce. Letošní boj o nejprestižnější titulu v trojbandu je omezen pouze pro 16 hráčů, kteří splní v průběhu sezony kvalifikační kritéria popsaná v soutěžním řádu. Pořadatelem 33. trojbandového šampionátu, které se uskuteční v dubnu, je klub TJ Sokol Žižkov. Obhájcem titulu je Jan Hudák z Jablonce nad Nisou.

Jednou z cest, jak se na republikový šampionát kvalifikovat je seriál Velkých cen v trojbandu. Stejně jako v minulé sezoně je v kalendáři celkem pět turnajů tohoto seriálu. Prvních šest hráčů celkového pořadí se kvalifikuje na MČR. Je zřejmé, že chuť po trojbandu na závodním stole v řadách hráčů stále stoupá. Důkazem tomu je celkem 36 přihlášených hráčů na první turnaj seriálu, který se odehraje následující víkend na Kladně. To je enormní nárust oproti loňské sezoně, kdy se do Prostějova přihlásilo nejvíce 24 hráčů. Změnily se také pravidla seriálu. Nově hraje hlavní soutěž celkem 12 hráčů rozdělených do 4 skupin po třech. První dva se pak kvalifikují do nedělního čtvrtfinále. Další podorobnosti najdete v soutěžním řádu seriálu. Obhájcem titulu je kladenský hráč Jan Aleš. Druhé pokračování seriálu je v říjnu v Prostějově. Následuje listopadové pokračování na Žižkově, na konci února hráči zavítají do Jablonce a v dubnu do Brna.

Mimo turnaje v trojbandu se stejně jako v minulé sezoně hraje dlouhodobá soutěž ve formátu čtyřčlenných družstev. Oproti loňským devíti týmům se do soutěže přihlásilo celkem 11 družstev, které v celkem 11 hracích víkendech odehrají 20 zápasů. Obhájcem titulu z loňské sezony je tým BK Ekvita Kladno. Velkou motivací letos bude soutěže vyhrát. Vítěz totiž pocestuje na Mistrovství Evropy klubových týmů do portugalského Porta. Šampionát, kde bude spojena kvalifikační a finálová část, je na programu zkraje června. V následující sezoně by se mělo v nejvyšší soutěži udržet pouze osm týmů. Cílem je udělat v trojbandu víceúrovňovou skladbu soutěží. 

V technických disciplínách je nově na programu obdoba trojbandového seriálu Velkých cen s tím rozdílem, že se bude hrát jednoband. Celkem jsou na programu tři turnaje. Tento seriál bude kvalifikací na v pořadí 27. Mistrovství České republiky v jednobandu, které je na programu v květnu na Žižkově. Pořadatelem prvního turnaje seriálu Velkých cen v jednobandu je TJ Sokol Žižkov, druhého klub Vital sports. Pořadatel třetího turnaje zatím není znám. Dále jsou na programu republikové šampionáty v kádru 47/2, které se odehraje v Trmicích a kádru 71/2. Zde ještě není pořadatel upřesněn.Malý stůl

Včera se rozjely dlouhodobé soutěže v technických disciplínách na malém stole. Zde došlo ke změně systému soutěže. Namísto celostátní Extraligy je soutěž rozdělena na českou a moravskou část. První dva týmy se kvalifikují do play-off, které je na programu o Velikonocích. Play-off se bude hrát v moravských klubech. Poslední tři sezony nezná tato soutěž jiného vítěze než tým BC Ostrava. Bude se trofej stěhovat do jiného klubu ? Pod Extraligou zůstaly české a moravské národní ligy a síť regionálních soutěží, kde se hraje od 1. až 4. třídu. V Čechách je spojena středočeské, západočeská a severočeská oblast. Dále se pak hraje v početné východočeské oblasti. Na Moravě jsou to pak oblasti jihomoravská, středomoravská a severomoravská.

V trojbandu na malém stole se dlouhodobé soutěže hrají v oblastech. Vítězové si pak zajistí účast na republikovém šampionátu družstev.

Novinkou na poli republikových šampionátů je trojboj na malém stole. Přesné znění turnaje bude popsáno v soutěžním řádu. Avšak na turnaj se kvalifikují nejlepší hráči této sezony v disciplínách na malém stole. Dále se pak na poli jednotlivců bude hrát šampionát v kádru 52/2, který se uskuteční v lednu v Trmicích, kádr 52/1, jehož pořadatel není znám, jednoband, který se odehraje v dubnu v Bohumíně a trojbandu, kde také není pořadatel určen.

V kalendáři také najdeme dva termíny pro turnaje pro zvané. V prosinci se odehraje jubilejní 15. ročník Turnaje mistrů města Bohumína a na konci dubna 3. ročník Ponětovického trojbandu.Mezinárodní akce

V této sportovní sezoně se nekoná Mistrovství Evropy všech disciplín v německém Brandenburgu a tak se na mezinárodní scéně odehrají v podstatě výhradně turnaje v trojbandu. V kalendáři světové billiardové federace je sedm World cupů. V listopadu bude špička bojovat o světový titul v bolivijském Santa Cruz. Naši zemi bude reprezentovat aktuální mistr jalonecký Jan Hudák. Z důvodů změny nominačních pravidel se naši reprezentanti nedostanou na tradiční světový šampionát dvojic v německém Viersenu. Jak již bylo napsáno, tak vítěz čtyřčlenných družtev pojede v červnu na Mistrovství Evropy klubových týmů do Porta. Evropská billiardová federace změnila formát mládežnických turnajů. Hráči mládežnických kategorií všech disciplín se o Velikonocích sjedou do francouzského Ronchin. Milan Ettel nás bude reprezentovat v trojbandu na malém stole v kategorii kadetů (jeho poslední účast v této kategorii) a v trojbandu na velkém stole.Výbonný výbor sekce karambol přeje více jak 550-ti aktivním hráčům co nejúspěšnější sportovní sezonu 2017 / 2018 !Kalendář sekce karambolTwitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Květen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Zápasy tohoto dne:

02. 05. 2023 17.hod - 10.kolo
Žižkov 3B MS 11:7 BC LakoPlast 3B MS
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
02. 5. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. BC LakoPlast 3B MS
publikoval Administrator

12. 4. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. Strahov Diablos 3B MS
publikoval Administrator

08. 4. 2023 14 hod.
Žižkov 3B C vs. SK Billard Centrum Praha 3B B
publikoval Administrator

03. 4. 2023 17 hod.
BK Most 3B B MS vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde