Článek

Galapředstavení Diona Nelina v Extralize trojbandu


Publikoval Administrator 13.02. 2020 15:28:11
Kategorie : Klub Český trojband Významné události

Třicet minut. Za tuto dobu dokáže Raymund Swertz zahrát v mistrovském zápase sérii 250-ti bodů v kádru 47/2. Srovnávat tempo hry v technických disciplínách a trojbandu je složité. Nicméně výkon dánského hráče Diona Nelina v nedělním utkání Extraligové soutěže v trojbandu byl dost podobný tomu, co dokáže Swertz předvádět v kádrech. Neuvěřitelná jistota skloubená s neuvěřitelným přehledem a rychlostí odehrávání jednotlivých strků. Ve druhém náběhu zahraná série 18-ti bodů diváky přítomné a celosvětové u svých televizí, notebooku, tabletů a telefonů úplně pohltila. Dion u nás předvedl svůj nejlepší možný um, jehož výsledkem byl výkon na 10 náběhů ! Nejlepší v historii na našem území. Bylo to zkrátka galapředstavení jednoho z největších talentů karambolového kulečníku historie.Šestý hrací víkend extraligové soutěže byl zejména ve znamení utkání mezi vedoucím týmem z Kladna a hostujícím týmem ze Žižkova. V listopadu se povedlo žižkovským na domácích stolech kladenské porazit 8:0. A tak bylo z pohledu kladenského týmu svým soupeřům co vracet. Domácí Áčko vedlo nad týmem BC Vítkov - Sokol Žižkov o pouhou remízu ve skore. Bylo tedy jasné, že případná výhra jednoho z týmů je přiblíží k zisku mistrovského titulu. Remíza by znamenala boj o každou vyhranou partii v dalším průběhu soutěže. Utkání mělo také náboj díky účasti zahraničních posil obou týmů. Za domácí nastoupil Němec Markus Schönhoff. Za hostující aktuální dvaadvacátý hráč světového žebříčku, vicemistr světa i Evropy Dán Dion Nelin. 

V prvním kole utkání se utkaly jako čtverky obou týmů Štěpán Kohout s Adamem Kozákem. Jako trojky proti sobě nastoupili Markus Schönhoff a Adam Bača. V prvně zmiňovaném zápase se Adam Kozák dostal díky sérii 8 do vedení 2:13 na 8 náběhů. Štěpán ale hned o dva náběhy později kontroval stejně vysokou sérií. Od tohoto momentu byl zápas nesmírně vyrovnaný. Adam vedl po 31. náběhu 23:27. Štěpánovi se v tento moment povedlo otočit vývoj zápasu. Po sobě zahrál série 2-5-2-3 a otočil na 35:28. Adam se už nedokázal na svého soupeře dotáhnout a prohrál 40:34 na 43 náběhů. Na druhém stole zahrál za stavu 6:7 Adam Bača sérii osmi bodů a dostal se do vedení 14:7. O tři náběhy později zahrál znovu osm a do pauzy šel ve vedení 23:7. Ihned po pauze Adam zahrál další čtyři a dva a ve 13. náběhu vedl 29:11. Konec zápasu byl ale ještě daleko. Adam přestal trefovat a toho dokonale zkušený německý hráč využil. Markus zahrál třikrát čtyři a dotáhl se na rozdíl pěti bodů. Stav byl 31:26 na 21 náběhů. Nicméně v závěru byl znovu lepší Adam a zápas se mu povedlo ve 31. náběhu dvěma body dohrát. Markus potřeboval deset bodů na remízu. Netrefil však zahajovací pozici. 

Zápas Radka Nováka s Dionem Nelinem byl po celý průběh neuvěřitelně otevřený. Snad 90% náběhů na stole stála obrácená kvarta. Nelin šel do pauzy díky sérii šesti bodů ve vedení 12:22 v 10. náběhu. Po pauze ale dánský hráč zvolnil a Radek se pomalu dotahoval a prohrával o pět bodů. Nelinovi se ale povedlo zahrát po sobě série 5 a 2 a dostal se do vedení 23:35 po 21. náběhu. Zdálo se být rozhodnuto. Radek ale zahrál sérii 6 a znovu prohrával o pouhých 6 bodů. Ve 24. náběhu zahrál Nelin sérií tři bodů a dostal se do vedení 31:38. Radek zahrál tři. Dion jeden, nedává poslední. Radek se znovu dostává do série. Má 4 a na stole stojí těžší obrácená kvarta. Radkova koule z rohu udělala menší oblouk, úhel se zkrátil a pátý bod o kousek netrefil. Dion již poté nezaváhal a poslední bod nekompromisně trefil. V tento moment se Honza Aleš na vedlejším stole díky sérii šesti bodů dotáhl na Martin Boháče. Stav byl 29:29 ve 28. náběhu. Oba hráči moc dobře věděli o co se hraje a tak byl závěr zápasu neuvěřitelně napínavý. Martin se díky dvěma a poté třema bodům dostal do vedení 30:34. Ve 35. náběhu Honza nechal na stole dobrou pozici pro Martina. Ten z ní vytěžil tři body a dostal se do vedení 31:38. V náběhu následujícím Honza těsně vynechal a Martinovi se poté dvěma body povedlo zápas ukončit. 

Pekelně dramatické utkání tak skončilo šťastněji pro hostující tým, který zvítězil v poměru 2:6. Takového bitvy posunují výkonnost hráčů nahoru. 

Záznamy zápasů

Kohout - Kozák

Schönhoff - Bača

Aleš - Boháč

Novák - NelinHned tři utkání měl na programu jablonecký a prostějovský tým. Jablonečtí se při cestě na Moravu předehráli v pátek utkání v Prostějově. Domácí bojují o záchranu v soutěži a tak nasadili Martina Dostála. O zrádnosti prostějovského domácího prostředí se tentokrát naplno přesvědčil Pepa Tichák. Na zápas proti domácímu Všetičkovi by jistě rád co nejrychleji zapomněl. A to samé bude platit o Pavlu Škopovi. Ten na rozdíl od Ticháka hrál skvostně. Po prvním kole, kdy byl stav nerozhodný 2:2, se dostal Škop do vysokého vedení nad obávaným Galíčkem. Pavel vedl již 16:29 ! Na vedlejším stole úplně vyhořel Martin Dostál a Jan Hudák směřoval k vítězství. Zdeněk Galíček ale dokázal zápas dokonale otočit. Zahrál série 3, 4, dvakrát 5 a najednou vedl 36:35. Nakonec jako první zápas dohrál. Škop potřeboval dva body na remízu a tím by zajistil celkové vítězství svému týmu. Nedal však zahajovací strk a utkání skončilo dělbou bodů. Pro domácí měl tento bod cenu zlata.V sobotu se jablonecký tým přesunul do Ostravy, kde se prvně v nové herně domácích odehrálo utkání Extraligy. V prvním kole porazil Dvořáček Ticháka. Honza, i když toho nyní mnoho nenatrénuje, se pomalu zlepšuje. Škoda však závěru zápasu. Na 33 náběhů měl 32 bodů. Zápas ale ukončil až v náběhu 59. Stav utkání ale srovnal Janis Ziogas. Ten porazil Milana Ráčka 40:32 na 56 náběhů. Opravdu až smolně se vyvíjely zápasy Pavla Škopa o tomto hracím víkendu. Po páteční těžké porážce s Galíčkem snad zažil ještě těžší direkt od Pavla Domanského. Za stavu 34:38 domácí hráč dohrál zápas šesti body. Pavel Škop zahrál z dohrávky pouze zahajovací pozici a prohrál o jeden bod. O celkové výhře domácích rozhodl Radovan Hájek. Radek za stavu 26:25 zahrál sérii šesti bodů. Poté přidal ihned další 4 a 2 body a vedl 38:25. Honza Hudák se ještě snažil do zápasu vrátit, zahrál sérii šesti bodů. Bylo však již pozdě a Radek zvítězil 40:35 na 40 náběhů. 

Záznamy zápasů

Dvořáček - Tichák

Ráček - Ziogas

Domanský - Škop

Hájek - HudákUtkání na severní Moravě mělo na programu také Béčko Kladna. Poslední tým tabulky v sobotu předvedl dobrý výkon proti Havířovu. Nakonec sice kladenští prohráli 8:0, ale zahrál průměr týmu 0,726, nejlepší v sezoně ! Jarda Korec prohrál o tři body s Pavlem Starečkem. Martin Bálek vedl nad Mirkem Bačou již 24:16. Mirek ale předvedl fenomenální finiš. Zbývajících 24 bodů zahrál na 10 náběhů a to zejména díky sériím 9-4-6-4 ! Skvostně začal Ivo Gazdoš proti Petru Markupovi. V 16. náběhu měl Ivoš 31 bodů ! Zápas nakonec ukončil ve skvělém 23. náběhu ! Nenechte si ujít záznam zápasu.

Jestliže byl zmíněn sezonní výkon hostujících, tak to samé platí u domácích. Průměr 1,066 je zatím jejich nejlepším. 

Záznamy zápasů:

Stareček - Tichý

Gazdoš - MarkupZávěrečné sobotní utkání se odehrálo na Žižkově. Tamní Béčko nutně potřebovalo porazit prostějovské, aby mohli pomýšlet na šesté místo v tabulce. Navíc do not jim mnoho nehrála páteční remíza prostějovských s Jabloncem. V prvním kole hráči nepředvedli skvostné výkony. Truksa porazil Všetičku a Sibai Adámka. Domácí se dostali do vedení 4:0. 

Ve druhém kole držel krok do poloviny zápasu Vláďa Hambálek se Zdenkem Galíčkem. Poté si ale hostující jednička vypracovala rozhodující náskok a domácího hráče Galíček porazil 40:31 na 45 náběhů. Engin Ferahli tedy nutně potřeboval porazit Iva Coufalíka. Hostující hráč ale předvedl svůj nejlepší výkon kariéry. Na 12 náběhů měl 17 bodů, zatímco Ferahli měl pouhé body 3. V 19. náběhu udělal Coufalík sérii čtyř a vedl 11:24. Ivoš tempo přes jedna průměr nevydržel. Ferahli se dotáhl na rozdíl pěti bodů. Prohrával 23:31. Ivoš ale hned zahrál 4 a 2. Engin již nedokázal odpovědět a zápas Ivoš ukončil ve 45. náběhu. 

Hosté si tak odvážejí bod a jsou velice blízko jistotě záchrany v soutěži. Nad Béčkem Žižkova mají náskok jednoho bodu a navíc snazší los. V dalším kole doma přivítají poslední Kladno B a dá se očekávat, že prostějovští nastoupí s Martinem Dostálem. Na žižkovské nejspíše čeká baráž.Na velice dobrý sobotní výkon navázali havířovští hráči i v neděli proti Jablonci. Bratři Starečci dostali v prvním kole svůj tým do vedení 4:0. Laďa porazil Ticháka na 40 náběhů, Pavel Ziogase o 9 bodů na 60 náběhů. Ve druhém kole předvedl Mirek Bača nejlepší výkon utkání, když porazil Pavla Škopa 40:33 na 31 náběhů. O dva náběhy hůře zahrál Ivo Gazdoš. Ivoš za stavu 16:16 po 24. náběhu po sobě zahrál série 2-8-5-3-2 ! Tedy 20 bodů na 5 náběhů ! Honza Hudák ještě za stavu 38:23 zahrál sérii 8. Ale stejně jako v sobotu s Hájkem již bylo pozdě. Ivoš dohrál ve 33. náběhu a zvítězil 40:34. Domácí byli jen čtyři náběhy nad GP družstva 1. Ivo Gazdoš zahrál z víkendových zápasů průměr 1,428 !

Záznamy zápasů:

Stareček - Tichák

Gazdoš - HudákJasný průběh měly utkání mezi Porubou - Kladnem B a Kladnem A s Prostějovem. Oba skončily v poměru 8:0 pro domácí. Poslední (bratrovražedné) utkání šestého hracího víkendu bylo ve znamení fantastického představení Diona Nelina. Tomu stačilo 30 minut, aby dohrál partii proti Vláďovi Hambálkovi na 10 náběhů !

V prvním kole porazil Dirn Sibaie na 47 náběhů a Kozák Truksu na 51 náběhů.

Ve druhém kole hned ve druhém náběhu zahrál Dion Nelin sérii 18-ti karambolů ! Dion byl perfektně koncetrovaný a strky hrál s neuvěřitelnou jistotou. Zbylých 22 bodů zahrál na 8 náběhů. Ani jednou nevynechal a své galapředstavení ukončil finální sérií čtyř bodů v 10. náběhu. Dion tak o náběh překonal lednový výkon Dicka Jasperse a tento výkon je tedy nejlepším, který kdy byl na našem území zahrán. Byl to neuvěřitelný kulečníkový zážitek a určitě si ho nenechte ujít ze záznamu. Těch 30 minut za to stojí. Konečnou výhru 0:8 pro Áčko stvrdil rovněž velice dobrým výkonem Adam Bača. Ten zahrál v zápase s Enginem Ferahlim do pauzy sérii deseti bodů. Na 11. náběhů měl 25 bodů. Zápas nakonec dohrál ve 27. náběhu. 

Dion tedy o tomto víkendu potřeboval na 80 kvart 36 náběhů, což je průměr 2,222. A také Adam odehrál jeden ze svých nejlepších výkonů, když ze dvou zápasů zahrál průměr 1,379.

Generální průměr 1,185 žižkovského Áčka z tohoto utkání je jejich nejlepším výkonem sezony.Fotogalerie utkáníZáznamy zápasů:

Fouad Sibai - Marcel Dirn

Ota Truksa - Adam Kozák

Engin Ferahli - Adam Bača

Vladimír Hambálek - Dion NelinDo čela tabulky se tak dostal tým BC Vítkov - Sokol Žižkov. Ten vede o dva body před A týmem Kladna. Na třetím místě je se shodným počtem 15-ti bodů a bodovou ztrátou na druhé Kladno BC Havířov a BC Poruba. Poruba má o dvě výhry horší skore. Havířov i Poruba hrají v dalším kole na Kladně. Budou to tak přímé boje o čelo tabulky. Vedoucí tým soutěže doma hostí nevyzpytatelný Jablonec, který tak může pomoci družstvům na druhém až čtvrtém místě. Drama vrcholí :)Sedmý hrací víkend je na programu v sobotu 29. února a neděli 1. března. 

Připomínáme, že v neděli 23. února končí přihlášky na letošní poslední Velkou cenu v trojbandu, která se uskuteční v Prostějově. Výsledky zápasů

Průběžná tabulka

Průměrový žebříček soutěže  Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Květen 2023>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Zápasy tohoto dne:

02. 05. 2023 17.hod - 10.kolo
Žižkov 3B MS 11:7 BC LakoPlast 3B MS
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
02. 5. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. BC LakoPlast 3B MS
publikoval Administrator

12. 4. 2023 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. Strahov Diablos 3B MS
publikoval Administrator

08. 4. 2023 14 hod.
Žižkov 3B C vs. SK Billard Centrum Praha 3B B
publikoval Administrator

03. 4. 2023 17 hod.
BK Most 3B B MS vs. Žižkov 3B MS
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde